Pieluchy jednorazowe na pewno powinny być odpowiednio chłonne. Dobre pieluszki sprawiają, że skóra oraz ubranie dziecka pozostaną suche przynajmniej przez okres 2 lub trzech godzin. W celu zabezpieczenia przed przeciekaniem oraz zapewnienie uczucia suchości producenci pieluszek bardzo często pod warstwą celulozy umieszczają substancje specjalne, które to absorbują płyny i jednocześnie je zmieniają w żel.

Wybierając pampersy dla naszego dziecko, warto się upewnić, że są wykonane z materiału, który miły w dotyku. Pieluszka musi być delikatna dla skóry wrażliwej dziecka, nie powodować żadnych podrażnień ani też uciskać. Materiał, z którego się wykonuje pieluszki, powinniśmy poza tym umożliwiać cyrkulację powietrza oraz także zapobiegać odparzeniom.

Kształt anatomiczny pampersa

Pieluszki jednorazowe dla niemowlęcia powinny mieć kształt anatomiczny, aby dobrze przylegały do jego ciała. Części się znajdujące przy nóżkach nie mogą w żadnym wypadku uciskać, a zarazem powinny zapewniać dobrą ochronę przed przeciekaniem. Rzepy, które są częścią pampersa, muszą być szerokie odpowiednio i dawać się kilkukrotnie odpinać oraz zapinać. Co więcej, wybierając jednorazowe pieluszki dla noworodków, warto szukać modeli ze specjalnym wycięciem na pępek. Pampersy tego typu nie będą podrażniały kikuta pępowinowego, który się długo jednak goi.

Atesty

Na pewno, gdy szukamy pampersów dla swojego dziecka, to musimy zwracać uwagę na to, czy dane produkty posiadają atesty, które to informują o ich jakości oraz o ich bezpieczeństwie. Obecność potwierdzenia wspomnianego łagodności pieluszki dla skóry jest bardzo ważna w przypadku dzieci, które są alergikami. Bardzo ważną informację dla rodziców będzie także sama obecność atestów na opakowaniach produktów poszczególnych. Pamiętając o wszelkich omówionych kwestiach, uda się dobrać w pełni komfortowe pieluszki, które dla maluchów będą bezpieczne, a także dla rodziców stu procentach bezproblemowe. Produkty znajdujące się na rynku na pewno nas nie zawiodą.

Daniel